Munja Business Challenge 2018.

05.svibnja/2018

U utorak, 17.04., u prostorijama SPARK centra u Mostaru je održano četvrto polufinale natjecanja za srednjoškolce u preduzetništvu – Munja Business Challenge 2018.
Munja Business Challenge je državno natjecanje u preduzetništvu za srednjoškolce iz cijele BiH, koje se održava svake godine, počev od 2013., a provodi se po međunarodnoj metodologiji globalne organizacije Junior Achivement.
Kroz Business Challenge učenici rješavaju izazov tj. poslovni zadatak kojeg dobivaju od
stručnjaka i managera. Također, učenici razvijaju svijest o biznisu i preduzetništvu, kao i vještine rješavanja problema, timskog rada, analitičkog razmišljanja, prezentacijske vještine, te unaprijeđuju vlastito samopouzdanje i sve to što je sutra od velike važnosti kada se nađu na tržištu rada.
Na četvrto polufinale ovog natjecanja sudjelovao je 51 učenik iz 10 gradova.
Pobjednički timovi na polufinalima idu na državno natjecanje, koje će biti održano u Sarajevu, a najbolji će predstavljati Bosnu i Hercegovinu na Poslovnom izazovu Zapadnog Balkana.