Mostar - europska prijestolnica kulture 2024

04.travnja/2019

U sklopu projekta Sajam srednjih škola 2019. i ove godine naša škola je u saradnji sa JU elektrotehničkom školom , Osnovnom školom Bijelo polje, te Osnovnom školom Ivana Gundulića, radila na izradi zajedničke portofolije. Ove godine okvirna tema je bila 'Mostar - europska prijestolnica kulture 2024'.
Naš tim je kao svoju temu odabrao 'Mostar u malom za mlade posjetioce', te se u istraživanju fokusirao na kulturu, festivale, hranu, avanturističke sportove i znamenitosti Mostara i Hercegovine koje bi bile od interesa mladima.
Tim se sastao četiri puta, od toga smo dva puta obilazili znamenitosti Mostara poput posjete Muzeju moderne umjetnosti, kuli Tari, labirintu ispod Starog mosta, te ratnom muzeju u kuli Halebiji. Također smo posjetili Bišćevića ćošak, te spomen obilježje Partizansko groblje.
Danas je uslijedio finalni akt: zajednička izrada portofolije u velikoj sali zgrade Vlade.
Timove su sačinjavali: JU Srednja elektrotehnička škola: Selma Turkić, Vildana Šuta, Jasmina Nikšić, Srednja elektrotehnička škola Ruđera Boškovića: Antonija Paponja, Klaudija Tomić, Vedrana Hasanagić, OŠ Ivana Gundulića: Sara Noa Miljko, Tomo Raič, Mirela Škutor, OŠ Bijelo Polje: Adna Šunje, Danis Mušić, Fika Nazdrajić