Sajam srednjih škola Grada Mostara 2015. godine

12.prosinca/2015

U sklopu obilježavanja Međunarodnog tjedna tolerancije u Mostaru je tradicionalno, već peti put, održan Sajam srednjih škola u organizaciji Vijeće mladih Grada Mostara, uz potporu Grada Mostara i Ministarstva obrazovanja, znanosti, kulture i športa HNŽ-a. Sajam srednjih škola - Mostovi prijateljstva ove godine se realizira u sklopu Projekta „Dijalog za budućnost" koji provode UNDP, UNICEF i UNESCO, u partnerstvu s Predsjedništvom BiH.

Sajam Srednjih škola je važan za Grad Mostar upravo iz razloga što se već petu godinu tradicionalno održava. On je prvenstveno značajan za sve učenike završnih razreda osnovnih škola jer mogu saznati sve potrebne informacije vezane za odabir svog budućeg zanimanja i školovanja općenito. Srednja škola utječe na životni poziv i na to koji će fakultet upisati ili kojim će se poslom baviti. Učenici srednjih škola su se potrudili oko predstavljanja svojih škola te bili jako reprezentativni. Različitim kostimima, alatima i pomagalima upućivali su na profesiju kojom će se baviti oni koji završe određenu školu. I naša je škola kroz pozitivne primjere pokazala što sve učenici mogu u njoj dobiti, naučiti i kakve vještine i znanja mogu steći. Ovim putem bih se zahvalila profesorima elektro skupine predmeta koji su sve ovo omogućili,a  osobito nastavniku praktične nastave Alenu Pandži na uloženom trudu kako bi se naša škola predstavila najbolje što može.

Sudionici Sajma iz naše škole:

  • Marin Bevanda
  • Filip Vučina
  • Matea Šakota
  • Marko Blažević
  • Prof. Vedran Bukovac
  • Prof. Josipa Čuljak
  • Pedag. Vedrana Hasanagić.

Više fotografija sa Sajma pogledajte u našoj foto-galeriji.

                                                                                                                                                                                Pedag. Vedrana Hasanagić